رد شدن به محتوای اصلی

سخنی با خوانندگان !

یکی از دلایلی که خیلی دیر به دیر مینویسم میتواند این هم باشد که دور افتادم از مخاطبینم .
پیش تر ها در بلاگفا به دلیل راحت حلقوم بودن سیستم عاملش و اینکه فیلتری در کار نبود یکمی نزدیک بهم بودیم . آمار وبلاگ همان است که بود حالا مقداری  کم و زیاد در برخی نواحی . اما سیستم نظر خواهی برای خوانندگان دشوار شده و ارتباط دو طرفه من با بیشتر دوستانم تقریبن قط شده است .
بردارید یکجورایی به نویسنده مورد علاقه تان برسانید که آیا نوشته هایش را دوست دارید ، آیا دنبالش میکنید هنوز . آیا دلتان تنگ میشود وقتی که نمی نویسد و یا کم مینویسد ؟
 چند وقت است بدجوری ویر کرده ام که داستان بنویسم و خودم هم تصویر سازی اش کنم . بنظرت من این قابلیت را دارم که بتوانم چیز درست و درمانی بنویسم . با همین ادبیات وبلاگی ام ؟

راه های تماس همینجا ، همونجا ، و اینطور جاها :
alitajad0d@yahoo.com
نظرات

‏ناشناس گفت…
بله ، میخونم و دوست دارم !
Unknown گفت…
سلام
نمیدونم با اینکه قبلنم گفتم در اینمورد،بازم اجازه دارم یا نه اما میگم چون سوپرایز شدم واز حالام منتظرم .البته به نظر من قبلنا متفاوت با حالا وبهتر می نوشتید.شایدم این تفاوت،یه تغییر مثبته وبه این دلیله که سواد وتجربه تون بیشتر شده، در حالیکه من سر جای قبلی خودمم ونمیتونم درکش کنم(کاملا"جدی).
حالا یه سوال :چرا سیستم نظراتتون رو یه کم تغییر نمی دید؟حالا لازمه همه ثابت کنن ربات نیستن!من از الان عزا گرفته ام برا اون دو کلمه.
Mute Vision گفت…
بنویس ، تصویرشم که از خودت باشه دیگه چه بهتر . من که حتما می خونمت رفیق .
مرسده گفت…
ببین یه کاری کردی از گودر بکوبم بیام تو وبلاگت که نظر بدم.
راستش رو بخوای قبلن که بلاگفا بودی من به خاطر ِ موسیقی ِ قالبت میومدم و میخوندمت و خب چون کامنتدونی جلو چشمم بود یه نظری هم میدادم. دلیل مسخره ای باشه شاید ولی همینیه که گفتم.
الان توی گودر میخونمت فقط. البته درسته که کم مینویسی. کلی مینویسی. یه طوری از دل نمیاد نوشته هات. مخاطب برات مهم‌تر شده تا دل ِ خودت. اینه که شاید دور افتادی. اون نوشته هایی که از دخترت مینوشتی. از کودکی‌ت. از احساساتت نسبت به دور و ورت. دیگه نیست. عمومی شده نوشته هات. راستش من یکی دلم واسه قدیمات تنگ شده. شاید واقن واسه اون موسیقی‌ه بود که اون حس رو داشتم به نوشته‌هات

این چیزی هم که گفتی داری. قابلیت‌ش رو میگم
‏بهار گفت…
من از گودر می‌خوانم و دوست دارم بعضی از نوشته‌هایتان را. بعضی‌‌هایشان را هم نه. اما همیشه از گودر می‌خوانم نوشته‌هایتان را. خب اگر بیشتر بنویسید؛ خوشحال‌تر می‌شوم.
‏ناشناس گفت…
boro ke darimet!
Altajino گفت…
تازه فهمیدم چه می فرمائید در مورد ربات : ) ببینم چه می توانم بکنم
Unknown گفت…
مرسده عالی گفته.یعنی منم دقیقا"همینو می خواستم بگم.اما من چون اعتماد به نفس ندارم تقصیراحساسمو گردن گرفتم.
پس حالا با شهامت بیشتری یه پیشنهادم میدم:میشه یکیشم شبیه قصه های من و بابام اریش کستنر(اگه درست نوشته باشم)قصه های شما و شهرزادتون باشه.
Altajino گفت…
از همه دوستانم ممنونم . از همه ایمیلا حتا و انایی که تو فیس بوک نظرات خوب دادن جدن .

همکاری زیاد دارم میکنم . با دوستان . اما خب میخوام برای خودم کاری کرده باشم
قصه عشق سالهای جنگ در برنامه ام است که شوخی جالبی با سوژه جنگ و عشقهای درگیر شده باهاش . که شامل جنگهای مختلف میشه . دفاع مقدس خودمان ؟ نوچ ! دیوانه ام مگر
‏ناشناس گفت…
من اینجاو نوشتهاتو دوست دارم.بیشتر روزا سرمیزنم.
‏روزنامه دیواری گفت…
اوهوم. من می خونمش و به دیگران هم توصیه می کنم

پست‌های معروف از این وبلاگ

• -با تندی مشکلی نداری؟ -نه من واقعا غذای تند دوست دارم.  این سوال و جواب رایج بین من و آنهایی است فهمیده‌اند به بمبئی قرار است بروم.  برخلاف چیزهایی که شنیدم و خواندم بمبئ خوشبو و مهربان است. از هر دکان و دکه و دستفروشی بوی خوب عود می‌آید. حیوانات کنار آدمیزاد زندگی میکنند و هرکسی سرش به کار خودش و آتیش به انبار خودش است.  از روز اول دوست مهربانم فهد و گلناز همسر ایرانیش سخاوتمندانه پذیرایی‌ام کردند. اگر نبودند قطعا کلی تجربه‌ی هیجان انگیز در غذاهای هندی را از دست میدادم.  هاستلم در بمبئی چند خانه با خانه‌ی صادق هدایت فاصله دارد. خانه‌ای که هدایت شاهکارش بوف کور را در آن نوشت و به دلیل ممنوعیتش در همینجا در تعداد معدودی چاپ کرد. داخل خانه رفتم. درها و آدمها جدید شده بودند. نرده‌ی چوبی اما همان بود. به عادت جدیدم که دست رو اجسام میگذارم و حسشان میکنم، جای دست آن فوق‌العده‌ی نا امید را حس کردم که سیگار به لب میرود تا کنار اقیانوس هند به زن اثیری، لکاته، مرد خنزرپنزری و سایه‌اش فکر کند.. راستی در همسایگی من و هدایت اقیانوس هند است.  آدرس من در بمبئی: هاستل پانادا بکپک
از اینترنت چک کردم طلوع آفتاب به وقت بمبئی و بعد گفت ۵صبح. ساعت گوشی را کوک کرده اما ساعت بدنم دقیقتر بود. یک ربع به پنج بیدار  شدم و دیدم ساعت را برای ۵عصر کوک کرده بودم. سریع پوشیدم و کوله را برداشتم و از هاستل بیرون پریدم. تمام طول راه کوتاه هاستل تا ساحل را دویدم. کوچه باران زده بود. خاک باران خورده بود و سنگفرشهای خیابان‌های بمبئی را شسته بود. انگار خدا این هندی‌ها را دوست دارد. صبح تا شب کثافت میریزند توی خیابان و نیمه های شب باران همه را میشوید. به بندر رسیدم. کشتی های پهلو گرفته‌ی چوبی. نگاه مردم غریبه. مردی که رو به آسمان و خورشید و دریا دعا میکرد. مرد تاکسیچی که ازو پرسیدم خورشید از کجا در می‌آید و او آدرسش را دقیق میداد: پشت آن کشتی بزرگ، کمی آنطرفتر از دروازه هندوستان، نوک آن ساختمان بلند.خورشید یک ربع دیگر بیرون میزند.. کلاغهای گرسنه، سگهای بیدار نشده، گداهای چشم باز نکرده پول طلب کرده، این هند بود.. این خورشیدی بود که از پشت دریاها و ابرها.. از این سوی کره زمین بیرون آمده و این من بودم که خورشید را بوسیده و سمت تو راهی کرده بودم.. پس از این هرکجا خورشیدم را ببینم به او

هندزفری

. به گمانم دیگر وقتش شده تا از شما تقدیری در یکی از شبکه‌های سوشیال مدیا به جا بیاورم. چه جایی بهتر از همینجا اصلا، که بارها به شکل محسوس و نا‌محسوس با من در انظار عمومی به سمع و نظر بینندگان رسیده‌اید. حق آب و گل دارد اینجا. سالهای مدید کنارم بودید و همسفرم. چهارتا کشور و دو تا قاره و چندین و چند شهر و همه وسائل نقلیه: اعم از کشتی و طیاره و تاکسی و اتوبوس و قطار و مترو و تراموا و هرچه مرکب است بر روی زمین و‌ دریا و آسمان را با من سوار شدید، با من بودید و اینهمه مدت از کیفیتتان کاسته نشد. تنها یکبار در شرجی هندوستان که دوروزی از کار افتادید خاطرم هست که چه دلواپس و دلتنگ‌ بودم. خسته شدید گاهی اوقات، بی‌حوصله و خموده و نویزی، گاهی خبر بد شنیدم از شما ولیکن ۳۶۶ روز سال سیصد و شصت روزش همه اش آوای موسیق بود، داستان بود، خبر خوش بود: از رشت به تهران به مسکو، به یالوا، به استانبول، به یروان، به بمبئی، به دهلی نو و به خانه کوچکم، در دفتر کارم در شالگردنم و پچ‌پچ‌هایم و تنها شما همسفرم و در برم بودید و در صندلی روبرویم که همیشه در تمام کافه‌های گیتی خالی‌اند، به چشمهای من خیره.  سفر فی‌ال